Nadácia Žltá Kačička

Nadácia Žltá Kačička robí a chce veci robiť „inak“. Naším cieľom je spájať ľudí, ktorí potrebujú pomoc pre svoje deti a hľadať pre nich skutočné riešenia ich problémov.

Pomoc nemusí byť iba o peniazoch. Občas stačí dobrá rada alebo nájdenie riešenia.

Nadácia Žltá Kačička je zrealizovaným nápadom dvoch mladých filantropov a splneným snom nie len tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú, ale i tých, ktorí ju nezištne ponúkajú. Nadácií je na Slovensku mnoho, no stále nie dosť.

Nadácia Žltá Kačička robí a chce veci robiť „inak“. Naším cieľom je spájať ľudí, ktorí potrebujú pomoc pre svoje deti a hľadať pre nich skutočné riešenia ich problémov.

Finančné prostriedky nie sú najdôležitejšie. Kľúčom je obklopiť sa dobrými ľuďmi, ochotnými pomôcť a spoločne hľadať správne riešenia, ktoré bývajú mnoho krát práve tie, ktoré sa javia ako najjednoduchšie.

Ubytovanie pre rodičov chorých detí

chcem vedieť viac

Detské ihriská

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ako môžeš prispieť?

Zapoj sa aj ty a pomáhaj. Môžeš prispieť na naše projekty alebo sa môžeš stať dobrovoľníkom.

Dokumenty

Zakladateľské dokumenty, výročné správy, daňové priznania a tiež žiadosti o poskytnutie finančných príspevkov v rámci grantových programov.

DOKUMENTY

Ľudia v nadácii

Kto je Nadácia Žltá Kačička?

Človek sa snaží v živote niečo veľkolepé vybudovať, zmeniť a skrášliť svoje okolie, vybudovať zázemie pre seba a rodinu a tiež kariéru. Málokedy si však uvedomujeme, čo nám všetko život dáva, ale čo mu dávame späť? Máme šťastie, ale iný ho toľko matť nemusia. Práve preto prišla myšlienka, dajme nádej a túžbu späť životu a pomáhajme ľuďom a svetu, aby boli lepšími.

Kto som? Som ambiciózny, mladý a náročný človek, ktorému nie je jedno čo sa okolo mňa deje. Zbožňujem keď môžem ľudí okolo seba spraviť šťastnými a rád premieňam sny , ambície a jasné plány na splnené ciele! A práve aj takto začal príbeh Nadácie Žltej Kačičky...
Roman Tomša

CEO

Mám dlhoročné skúsenosti s vedením a riešiením rôznych projektoch na Slovensku a v zahraniči, kde jedine jasný cieľ a tvrdá práca sú zárukou úspechu.

Prečo som sa rozhodol byť členom nadácie Žltá Kačička?

Jednoducho preto, lebo verím že človek dostane najviac keď dáva.

A preto spojme svoje sily a poďme spoločne pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú!
Richard Marcin

Člen správnej rady

Keď ma Roman Tomša oslovil, či by som chcel byť členom správnej rady, pripomenul mi môj cieľ, ktorý som si dal pred rokmi, a to podieľať sa na chode nadácie a týmto mi ho pomohol splniť. Prečo to bol môj cieľ? Vnímam ľudstvo ako jeden organizmus, preto chcem podporiť ľudí pri hľadaní riešenia v náročných situáciách, ktoré im prišli do života. Držím sa motta: nie je bohatý ten, kto veľa má, ale ten, kto veľa dáva.
Martin Karásek

Člen správnej rady

Je prirodzené, že každý človek, teda aj ja, čelíme počas svojej životnej cesty problémom, každodenným i výnimočným. Mám za to, že kľúčom riešenia každého problému je jeho správne pomenovanie, vnútorné zmierenie sa s jeho najhorším možným následkom a napokon vynaloženie snahy o zmiernenie alebo úplné odstránenie negatívneho následku daného problému. Nie každý problém vie a môže človek riešiť bez pomoci. Kde zlyháva štát, chýba rodina a jej podpora, priatelia, kolegovia a dobrí známi, pomáhajú riešiť problémy tiež neziskové organizácie a nadácie, ktoré tvoria ľudia, odhodlaní poradiť, spojiť svoje sily a ľudskosť.
Martin Juriga

Člen správnej rady

Život je raz taký, pre niekoho je život ako vydláždená cesta zo zlata, pre iného je život strastiplná cesta ťažkým osudom. A preto si myslím, že je dobre sa na chvíľu zastaviť a obzrieť sa okolo seba. Nič nie je jednoduchšie ako podať pomocnú ruku druhému a vyčarit tým úsmev a stastie
Peter Holzmann

Revízor

Sme tu, aby sme vám pomohli

Máš akékoľvek otázky? Alebo nám chceš pomôcť? Tak sa nás neváhaj spýtať alebo nám napíš na Facebooku alebo na Instagrame…

NAPÍŠTE NÁM