• +421 948 900 155

  • nadacia@zltakacicka.sk

Menu Close

Darovanie krvi

Už 14. júla tak organizujeme ďalšie hromadné darovanie krvi. Aj tento krát budete môcť krv darovať na pracovisku Národnej transfúznej služby na bratislavských Kramároch.

Zúčastni sa darovania krvi dňa 14.7.2020 od 14.00 do 16.00 v mene Nadácie Žltá Kačička. V priebehu dňa si vítaný na ktoromkoľvek mieste Národnej transfúznej služby na Slovensku. Prijmi našu výzvu a poď vo vybranom termíne darovať krv, môžeš tak zachrániť život! Ak sa chceš stretnúť aj s členmi Nadácie Žltá Kačička, od 13. hodiny budeme na NTS v Ružinove. Vopred ďakujeme za tvoju účasť robiť dobrý skutok. Viac sa dozvieš aj v udalosti na Facebooku

Pomôcť môžeš aj dobrovoľným príspevok na transparentný účet Nadácie Žltá Kačička:

SK81 8330 0000 0000 2019 0155

Nadácia Žltá Kačička pravidelne organizuje hromadné darovania krvi. Teší nás, že po prvých dvoch darovaniach krvi sa medzi darcami objavili aj nováčikovia, ktorí pred tým nikdy krv nedarovali. Darovanie krvi zachraňuje ľudské životy a možno aj vy raz budete krv niekoho iného potrebovať.

Zakaždým, keď darujete svoju vzácnu tekutinu, nedarujete len svoju krv, ale aj kúsok seba. Robíte to dobrovoľne, bez nároku na odmenu a stačí Vám pocit, že viete, že niekomu pomôžete.

Najbližšie darovanie krvi pod záštitou Nadácie Žltá Kačička?

Kedy?

Najbližšie darovanie bude už 14.7.2020 od 14.00 do 16.00. Sledujte našu stránku na Facebooku alebo Instagrame kde sa dozviete viac.

Kto?

Darovať krv môžete ak spĺňate minimálny vek 18 rokov a ostatné podmienky, ktoré nájdete na stránke Národnej transfúznej služby SR

Kde?

Národná transfúzna služba SR

Bratislava - Kramáre

Limbová 3, 833 14 Bratislava

Pridaj sa k nám

Chceš sa aj ty zúčastniť budúceho darovania? Tak sa pridaj k nám a sleduj nás na Facebooku a Instagrame a čoskoro sa dozvieš kedy a kde budeš môcť prísť darovať krv.

Viac o darovaní krvi sa dozvieš aj

Darovanie krvi nebolí a je rýchle

Pred darovaním krvi nemusíte mať žiadne obavy. Nie je nijako bolestivé a samotný odber väčšinou trvá maximálne 15 minút. Pred odberom vám zoberú vzorku krvi a čaká vás krátky pohovor s lekárom. Nezabudnite, že každým darovaním krvi zachraňujete niekoho život a to je cennejšie ako čokoľvek iné.

Portál vhodnydarca.sk

Portál vhodný darca je určený pre ľudí, ktorí potrebujú tu najcennejšiu tekutinu na svete – krv. Umožňuje vyhľadať a kontaktovať vhodného darcu. Ako vhodný darca sa môžete aj zaregistrovať a prispieť tak k záchrane života.

Páči sa ti to? Tak to zdieľaj...