• +421 948 900 155

  • nadacia@zltakacicka.sk

Menu Close

Nosiť rúško nie je hanba!

Pandémia koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, priniesla aj nosenie rúšok na verejnosti. Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR a vlády SR je nosenie rúšok povinné. Nezabúdajme, že nosením rúška chránime seba aj svoje okolie.

Mnohí Slováci začali rúška šiť a rozdávať aj pre ostatných. Mnohí si však rúško nedokážu doma ušiť a problémom je rúška kúpiť v lekárňach. Ide o tovar, ktorí sa rýchlo míňa a často nie je dostupný.

Vďaka daru od jedného z našich fanúšikov má aj Nadácia Žltá Kačička zásobu rúšok, ktoré samozrejme posunieme, tým ktorí to najviac potrebujú.

Naše rúška sú určené pre tých, ktorí si nevedia zabezpečiť vlastné rúška. Prioritne sú určené pre seniorov, deti z detských domov, či zdravotnícke zariadenia.

Ak tiež šijete rúška a chcete ich darovať aby skončili v tých správnych rukách môžete nás kontaktovať. Rúška posunieme tým, ktorí ich najviac potrebujú a patria medzi najviac ohrozené skupiny ľudí na Slovensku.

Napíšte nám:

nadacia@zltakacicka.sk

Facebook:

Facebook

Platnosť projektu do:

30.05.2020

Potrebujete rúška vy alebo viete o niekom kto ich potrebuje? Dajte nám to vedieť…

Rúška od Nadácie Žltá Kačička sú určené pre:

  • seniorov,
  • chornicky chorých pacientov s rizikovými ochoreniami
  • detské domovy,
  • zdravotnícke zariadenia,
  • zariadenia, ktoré sa starajú o seniorov.

Aké rúška máme k dispozícii?

Ide o doma ušité rúška, ktoré sú určené hlavne pre bežné použitie. Nejde teda o jednorazové chirurgické rúška. Rúška je pred prvým použitím potrebné vydezinfikovať – oprať v práčke na teplotu minimálne 60°C a následne vyžehliť (nie s použitím pary). Takéto rúško by ste mali oprať každý deň a každý deň ho vyžehliť.

Nešijete rúška? Nevadí pomôcť viete aj inak…

Ak neviete šiť alebo nemáte jednoducho na čom rúška ušiť môžete pomôcť aj inak. Rúška budú potrebné zrejme ešte niekoľko mesiacov a ich zásoba v lekárňach sa väčšinou rýchlo minie. Ak sa rozhodnete podporiť šitie rúšok môžete tak urobiť príspevkov na náš transparentný účet. Prostriedky z tohto účtu budú použité na nákup látky a ďalších potrebných vecí na ušitie rúšok.

Ten môžete poslať na náš transparentný účet:

SK49 8330 0000 0000 5237 5234

Všetky prostriedky použijeme na nákup látok, gumičiek a zabezpečenie ušitie rúšok.