• +421 948 900 155

  • nadacia@zltakacicka.sk

Menu Close

Poradňa

Prečo poradňa?

Každý deň sa v živote stretávame s novými problémami a inak to nemajú ani rodičia chorých detí. Slovenský systém sociálnej pomoci nie je nastavený tak aby rodičom chorých detí život zľahčoval, ale skôr naopak.

Nájsť všetky potrebné rady na jednom mieste je takmer nemožné. Rovnako je často problém aj v tom ako požiadať o príspevky na ktoré majú rodičia nárok.

V poradni sa chceme zároveň venovať aj reálnym príbehom rodičov chorých detí, ktorí hľadajú pomoc.

ČLÁNKY V PORADNI

Ako funguje poradňa?

Poradňa je rozdelená do troch samostatných častí.

  1. Prvou je samotná poradňa vo forme článkov na našom blogu kde sa rodičia dočítajú praktické rady anávody ako postupovať napríklad pri žiadaní príspevkov zo štátu, na čo všetko majú nárok.
  2. Druhou je fórum na ktorom môžu spolu rodičia diskutovať azdieľať svoje skúsenosti a
  3. Tretím sú podporné skupiny, ktoré sú vytvorené pre rodičov detí sniektorými ochoreniami kde tiež môžu zdieľať svoje skúsenosti a  rady.

01

Články v poradni na našom blogu

V prvom rade majú rodičia k dispozícii články v poradni na našom blogu. Tu nájdu špeciálnu sekciu v ktorej sa venujeme iba radám ako postupovať v niektorých životných situáciách. Do poradne má prístup automaticky každý.

ČLÁNKY V PORADNI

02

Fórum na zdieľanie skúseností a rád ako postupovať

Diskusia je vždy dôležitá. Fórum otvára nové možnosti na zdieľanie svojich skúseností, rád a nápadov a tiež miestom na pokladanie otázok.

PRIDAJ SA NA FÓRUM

03

Podporné skupiny pre rodičov chorých detí

Podpora je v ťažkých chvíľach viac ako čokoľvek iné. Žijeme v digitálnej dobe preto sme pripravili online podporné skupiny kde si rodičia chorých detí môžu vzájomne pomôcť.

Páči sa ti tento nápad? Tak ho zdieľaj do sveta!